Wiarygodność marki osobistej w Internecie

gronix-e-cv

Czytając tutejszy kurs SEO PR dowiesz się o wykorzystywaniu opinii w budowaniu wizerunku firmy w sieci. A w tym artykule opowiem o wykorzystywaniu opinii pracodawców w budowaniu wiarygodności marki osobistej w Internecie. Tego rodzaju opinie nazywamy po prostu referencjami. Posługujemy się nimi, kiedy szukamy nowej pracy. Ale nie tylko.

I nie chodzi tylko o standardowe referencje na papierze, których skany wrzucamy na swoją stronę. Nie chodzi też o referencje uzyskiwane na portalach społecznościowych dla profesjonalistów. Wyróżnij się, albo giń: czas na audio-referencje! Kilka słów od byłego pracodawcy zadziała mocniej niż tysiąc superlatyw zapisanych atramentem.

Wiarygodność marki osobistej

Marka osobista, to Ja. Ta najprostsza definicja wykracza daleko poza sam wizerunek. Obejmuje całą osobę, czyli m. in. moje wartości i umiejętności. W marce osobistej najważniejsza jest jej autentyczność i wiarygodność. Od wiarygodności marki osobistej zależy wiara pracodawców w to, jaki jestem, co potrafię i co już osiągnąłem.

Papier przyjmie wszystko. Internet też przyjmie wszystko. Aby zyskać zaufanie i serce nowego pracodawcy, musisz być wiarygodny. Jak to zrobić?

  1. Pisz i opowiadaj o sobie prawdę, tylko prawdę.
  2. Komunikuj ją w swoim ekosystemie.
  3. Udowodnij innym, że mówisz prawdę.

Udowodnij innym, że się mylą!

Swoje umiejętności i osiągnięcia udowodnisz poprzez różnego rodzaju artefakty. O artefaktach mówimy w kontekście metody portfolio, o czym opowiem szczegółowo …czytaj więcej