Czy startup powinien posiadać bloga? – 9 argumentów za

Jak widzisz, na naszym blogu znajduje się już dobrych kilkaset wpisów. Dość często otrzymujemy pytania dotyczące tego, dlaczego w ogóle warto prowadzić bloga.

W mojej opinii każda firma, która chciałaby jakkolwiek zaistnieć wśród wyników organicznych, powinna rozważyć dodawanie wpisów. W szczególności dotyczy to startupów, które dzięki wąskim niszom tematycznym mogą trafić do małego, aczkolwiek mocno zainteresowanego daną tematyką grona osób.

Istnieje zatem szereg powodów, dla których startup powinien posiadać bloga. Sprawdź dziewięć spośród nich, które – mam nadzieję – przekonają Cię do tego, by zainwestować nieco czasu w regularne rozszerzanie treści na Twojej stronie internetowej.

Dlaczego startup powinien posiadać bloga? – 9 powodów

1. Blog pozwala doskonale promować Twój produkt.

Nie da się ukryć, że jedną z największych zalet bloga jest jego uniwersalność. Wystarczy zamieszczać artykuły jakkolwiek powiązane z działalnością danej firmy, aby były one adekwatne do wymogów czytelników.

Dylemat dotyczący tego, jak znaleźć tematy na blog, nie powinien dotyczyć startupów. Jaki temat wydaje się najbardziej odpowiedni? Oczywiście pisanie o produkcie, a dokładniej – o korzyściach z jego użytkowania.

Uniwersalna forma bloga pozwala na zamieszczanie nie tylko tekstów, ale także prezentacji, zdjęć, animacji czy też filmów wideo. Tylko od Ciebie zależy, w jakim stopniu zainteresujesz czytelników swoim produktem lub usługą.

2. Dzięki blogowi możesz znaleźć potencjalnych inwestorów …czytaj więcej