Przedstawiamy lepszą, prostszą rotację reklam

Właściwa rotacja reklam pozwoli Ci wyświetlać najlepsze reklamy osobom zainteresowanym tym, co masz do zaoferowania. Jednak nie zawsze od razu wiadomo, która rotacja okaże się najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Dlatego właśnie już od końca września upraszczamy rotację reklam, zawężając ją do dwóch ustawień: „optymalizuj” i „zawsze wyświetlaj naprzemiennie”.
Optymalizacja – aby wyświetlać najlepsze reklamy
Opcja „optymalizuj”, dzięki wykorzystaniu systemów uczących się Google, umożliwi wyświetlanie tych reklam, których spodziewana skuteczność jest wyższa niż innych w obrębie grupy reklam. To ustawienie zoptymalizuje Twoje reklamy pod kątem kliknięć w poszczególnych aukcjach przy użyciu sygnałów takich jak słowo kluczowe, wyszukiwane hasło, urządzenie czy lokalizacja.
Pamiętaj, że korzystając z optymalizacji rotacji reklam przy co najmniej trzech reklamach w grupie możesz zwiększyć zarówno liczbę kliknięć, jak i wyświetleń. Jeśli system będzie miał do wyboru więcej reklam, wzrośnie ich skuteczność.
Jeśli chcesz, by uzyskiwanie konwersji było traktowane priorytetowo, skorzystaj z Inteligentnego określania stawek. Inteligentne określanie stawek pozwala dopasować stawki na podstawie prawdopodobieństwa konwersji oraz wybiera reklamę, która z największym prawdopodobieństwem doprowadzi do tej konwersji. Pamiętaj, że jeśli używasz Inteligentnego określania stawek, AdWords automatycznie skorzysta z ustawienia „optymalizuj”.
Uproszczona równomierna rotacja

<div …czytaj więcej