Jak dodawać wpisy na Facebooku, aby zwiększyć zaangażowanie fanów?

Facebook może wydawać się bardzo prosty, prawda? Dodajesz wpis, a użytkownicy będą go komentować i klikać polubienia. Niestety nie jest to takie łatwe, jak myśli każdy początkowy właściciel firmy. Dopiero po zetknięciu się z bolesną prawdą dostrzegamy, że coś jest nie tak i pytamy się sami siebie, jak dodawać wpisy na Facebooku, żeby zwiększyć zaangażowanie naszych fanów.

Po porażce w social media z powodu braku zainteresowania postami, wielu z początkujących po prostu rezygnuje i przestaje aktualizować stronę.

Dlaczego?

Nie widzą żadnych wyników, które pomimo ich usilnych starań nie przynoszą żadnych korzyści w postaci zaangażowania fanów.

Dlatego w tym tekście pokażę Ci, jak dodawać wpisy na Facebooku, żeby zwiększyć zaangażowanie wśród fanów.

Jak zwiększyć zaangażowanie fanów na Facebooku?

Użytkownicy Facebooka nie chcą ciągle czytać o produktach w Twoim sklepie internetowym lub o tym, jak Twoje usługi są dobre.

Po co mieliby to w ogóle robić?

Codziennie są zalewani reklamami z Google AdSense oraz ze wszystkich innych możliwych platform reklamowych tj. radio, telewizja, gazety, billboardy.

Fani nie przychodzą na Facebooka po to, żeby zobaczyć kolejne reklamy wspaniałych produktów.

Dodatkowo Facebook jest zbudowany dla użytkowników, a nie dla reklamodawców, więc mogą każdą reklamę po prostu zignorować.

Wobec tego, co zrobić, żeby zwiększyć zaangażowanie swoich fanów na Facebooku?

Należy tworzyć odpowiednie …czytaj więcej