Dobry content pod SEO

Tworząc treści na strony internetowe powinniśmy wziąć pod uwagę kwestie związane z SEO. Istnieje kilka zasad, o których koniecznie należy pamiętać takich jak styl, odpowiedni język, aktualność treści oraz ich formatowanie. Jeżeli wybieramy słowa kluczowe to pamiętajmy o ich naturalnym umieszczeniu w tekście.

Styl łatwy do czytania

Wszelkiego rodzaju błędy ortograficzne, gramatyczne czy interpunkcyjne. To wszystko sprawia, że tekst staje się mało przyjazny dla użytkownika.

Dobrze napisana i przejrzysta treść dobrana stylem do odbiorcy to podstawa.

Organizacja treści

Jeśli w jednym artykule mamy do poruszenia kilka tematów to warto pisać w taki sposób, aby użytkownicy wiedzieli, gdzie kończy się jeden temat, a gdzie zaczyna następny. Przed rozpoczęciem pisania artykułu powinniśmy stworzyć sobie spis treści, który pomoże nam w trzymaniu się poszczególnych tematów.

Krótko mówiąc musimy pamiętać o akapitach i nagłówkach.

Unikalność treści

Powielanie treści czyli skopiowanie jej z innych stron internetowych nie wróży nic dobrego dla naszego serwisu. Google zauważy zduplikowaną treść, a co więcej mogą ją zauważyć użytkownicy. W dodatku jest to niezgodne z prawem. Duplikacja treści to także umieszczanie tego samego tekstu w kilku miejscach na stronie internetowej. Efektem tego będzie brak zaufania do naszego serwisu poprzez co stracimy użytkownika.

Oczywiście szanse na …czytaj więcej