Zmiany w budżecie AdWords – nowe limity dzienne

Google postanowiło wprowadzić ciekawą zmianę i to tuż przed rozpoczęciem okresu świątecznego, który charakteryzuje się właśnie tym, że budżety dzienne są naprawdę dzienne i często zmieniane im bliżej tego magicznego okresu jesteśmy.

Google dba o Twoje cele

Od 4 października 2017 r. wydatki kampanii będą mogły przekroczyć o 200% średni budżet dzienny, aby kampania funkcjonowała jeszcze bardziej efektywnie. Co to w teorii oznacza? Do tej pory limit dzienny mógł być przekroczony tylko o 20%, nie o 100%, więc Google zadba o Twoją kampanię 5 razy lepiej! Oznacza to dokładnie to, co wcześniej, ale bardziej – w dni z dużą ilością ruchu płacisz dwa razy więcej (już nie o 20% więcej), ale za to zostaje to wyrównane w dni, w które wydatki będą niższe od budżetu dziennego. Łącznie opłaty nie przekroczą miesięcznego limitu obciążeń: kwoty równej średniej liczbie dni w miesiącu: 30,4 pomnożonej przez budżet dzienny.

Sam określaj własne limity

Przejdźmy do mięska. Co się stanie jeśli zmieniamy dzienny budżet w kampanii w przeciągu okresu rozliczeniowego? Oczywiście, dalej możemy mieć wydawany podwójny budżet dzienny a ograniczenie limitu miesięcznego ciągle obowiązuje. Tylko, że jeśli zmiany takie występują często (np. kilka razy dziennie), to limit miesięczny jest trochę nieprzewidywalny.

W zależności od tego jak często …czytaj więcej