Nowinki Analityczne

google analytics szkolenia

Śledzisz drgania słupków statystyk? Tworzysz raporty z ruchu na stronie? Zaspokoimy Twój apetyt na wiedzę! Ruszamy z serią Nowinek Analitycznych – bądź na bieżąco z Google Analytics, poznaj najnowsze trendy w branży. Zapraszamy do lektury.

NARZĘDZIA I TECHNOLOGIE

O CZYM POWINIENEŚ PAMIĘTAĆ PRZEPROWADZAJĄC TESTY A/B?

CrazyEgg przygotowało darmową formatkę pomocną przy organizacji testów, razem z krótkim opisem ułatwiającym przejście przez cały proces. Dokument przygotowany jest w takiej formie, by można było efektywnie katalogować kolejne testy i łatwo znajdować informacje.

Do pobrania tutaj: https://www.crazyegg.com/blog/guides/ab-test-planning/

DANE Z ANALYTICSA BĘDĄ WĘDROWAĆ DO BIGQUERY CZĘŚCIEJ

Dobra wiadomość dla klientów GA360 – teraz eksport danych do BigQuery może się odbywać nawet 6 razy na godzinę, w porównaniu do wcześniejszych trzech na dobę. W ten sposób przesyłana będzie większość danych z GA, natomiast informacje z usług zintegrowanych, takich jak Adwords i DoubleClick będą eksportowane z opóźnieniem, przez zastosowane tam zabezpieczenia.

Usługa używa Cloud Streaming Service, dlatego jeśli zdecydujemy się na częstszy eksport danych, musimy uiścić opłatę w wysokości 0,05$. Aby z niej skorzystać, należy posiadać konto GA Premium.

Więcej informacji: https://analytics.googleblog.com/2017/09/new-streaming-google-analytics-data-for.html

RAPORTY

MARTECH TODAY: PLATFORMY SEO DLA FIRM W 2017 ROKU

Najnowszy raport prześwietla dynamicznie rosnący rynek platform <a target="_blank" rel="nofollow" href="http://semahead.pl/dictionary/seo" target="_blank" …czytaj więcej