Stwórz reklamę na YouTube, którą zapamięta 9/10 osób

Od 10 lat słyszymy o „roku mobile” i trudno zakładać, aby ten trend miał się wkrótce zatrzymać. Tym bardziej, że wszelkie analizy i statystyki mówią nam coś zupełnie innego. Otóż z najnowszych danych prognostycznych Google w kontekście mobile wynika, że do 2019 roku ok. 80% całego ruchu będzie dotyczyło treści wideo.

Konsumowanie treści przez użytkowników mobilnych

Wygląda więc na to, że kryzys czytelniczy tym samym znacznie się pogłębi, ponieważ większość treści, które były konsumowane w postaci tekstu, w przeciągu kilku lat będą musiały przeobrazić się w bardziej multimedialną formę. Czy zatem wideo wyprze z czasem wszystkie inne formaty? Filmy, GIFy oraz różnego rodzaju animacje skutecznie przykuwają uwagę, są angażujące i chętnie z nich korzystamy podczas komunikacji w Internecie. To swego rodzaju definicja naszych czasów. Dlaczego?

Obecnie prym wiedzie tzw. „kultura instant” – dobra mają być szeroko dostępne, oczekujemy natychmiastowego efektu, chcemy otrzymać odpowiedź na nasze potrzeby „tu i teraz”. Obecnie przeciętny użytkownik Internetu ma do dyspozycji maksymalnie 3,5 sekundy swojej uwagi – dla porównania w czasach rozwoju telewizji było to aż 12 sekund. Taki stan rzeczy ma wpływ także na sposób, w jaki będzie funkcjonował rynek reklamy online. Nie chodzi więc już coraz częściej o zasięg, a o utrzymanie uwagi użytkownika. Jest …czytaj więcej