11 błędów SEO przy budowie sklepu internetowego

Błędy SEO: responsywność strony

Błędy popełniane przy budowie sklepu internetowego i zapominanie o wymaganiach Google odnośnie SEO mogą mieć duże konsekwencje dla sklepu internetowego. Konsekwencje, które mogą mieć przełożenie na finanse firmy. Dlatego, nawet jeśli decyzję o pozycjonowaniu zostawiasz na później, już przy budowaniu strony warto pamiętać o tym, co dla Google jest ważne.

Oto 11 błędów najczęściej popełnianych przez właścicieli sklepów, które są stosunkowo proste do wyeliminowania już na samym początku:

Błędy SEO przy budowie sklepu internetowego:

#1 Zły dobór i użycie słów kluczowych

Wybór słów kluczowych to pierwszy krok przy rozpoczęciu pozycjonowania. Skoro jest to tak ważne w tym momencie, to na pewno właściwy dobór i umieszczenie słów kluczowych już na samym etapie budowy strony internetowej pomoże podnieść wyniki wyszukiwania w Google. Najlepszym rozwiązaniem jest zbudowanie osobnej podstrony na każde słowo kluczowe. Dzięki temu, roboty Google będą miały ułatwione zadanie przypisania frazy do strony na którą mają skierować użytkownika. W przypadku sklepu internetowego słowami kluczowymi są najczęściej frazy ogólne, takie jak nazwa sklepu, ogólny produkt oraz, przede wszystkim, nazwy produktów w sklepie, dlatego każdy produkt powinien być przedstawiony na odrębnej podstronie. Dla strony głównej powinniśmy wybrać frazy ogólne takie jak “sklep z …”, dla poszczególnych kategorii frazy, które wskazują na to, co znajduje się w …czytaj więcej