Przydatne funkcje sklepu internetowego – 15 możliwości

Oczywiście jedną z głównych funkcji sklepu internetowego jest możliwość sprzedaży towaru online. Jednak w celu zwiększenia skuteczności działań, warto wyposażyć sklep w dodatkowe funkcje, które podniosą jakość korzystania z serwisu przez odwiedzających go odbiorców. Wszelkie dodatki mogą uatrakcyjnić mechanikę sklepu oraz pozwolić użytkownikom na podjęcie dodatkowych akcji.

Ponadto mogą być dobrym posunięciem w celu zwiększenia sprzedaży. Sprawdź więc, jakie funkcje sklepu internetowego mogą okazać się użyteczne.

Przydatne funkcje sklepu internetowego – 15 przykładów

1. Gromadzenie opinii.

Opinie w sklepie internetowym to doskonały sposób na zachęcenie do zakupu innych użytkowników. Kupując online, często tak naprawdę nie znamy produktu, więc szukamy wszelkich opinii bądź recenzji, które choć w minimalnym stopniu pozwolą mieć rozeznanie co do planowego zakupu.

Tak więc opinie są często porządnym elementem sklepu. Dodatkowo produkt zawierający pozytywne opinie wygląda bardziej zachęcająco niż ten bez opinii. Pozytywne noty podświadomie przekonują nas do zakupu i jesteśmy bardziej skorzy zaufać i podjąć „ryzyko” nabycia produktu.

2. Funkcje promocyjne.

Kolejne funkcje sklepu internetowego można przypisać do jednego wspólnego worka, podpisanego jako promocje. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak każdy lubi wszelkie promocje. Toteż sklep internetowy nie może skutecznie działać bez tego typu funkcji.

Popularnym rozwiązaniem są kody rabatowe, które po zastosowaniu oferują np. rabat w postaci -30% na zakup.

Inna możliwość to …czytaj więcej