Czy Twój Google Analytics poprawnie zlicza dane? Sprawdź to.

Istnieje wiele sposób by sprawdzić poprawność zliczania danych przez Analytics. Mniej lub bardziej czasochłonnych czy zaawansowanych. Jednak nas interesują proste i przyjemne sposoby! Zobacz jak można wykorzystać raport Czas rzeczywisty, by sprawdzić prawidłowe podpięcie GA.

Jak szybko sprawdzić czy prowadzone przez nas działania są faktycznie zliczane przez Analytics? Odpowiedź na to pytanie może wydać się oczywista jednak jak to w życiu bywa, to co oczywiste, często jest niezauważalne. Na pomoc może przyjść nam właśnie niedoceniany raport Czas rzeczywisty. To właśnie on pozwoli na szybkie przyjrzenie się mierzonym informacjom.

Decydując się na szybką analizę danych, warto wybrać sobie moment kiedy nie będą to najpopularniejsze godziny odwiedzin naszej witryny. Ułatwi nam to zlokalizowanie nas samych na liście raportowej.

Aby sprawdzić jak wygląda częstotliwość odwiedzin naszej witryny w różnych godzinach w ciągu dnia wykorzystaj raport Pora dnia znajdujący się w grupie raportów Pozyskiwanie. Na przykładzie sklepu Google Merchandise możemy zauważyć, że w przeciągu ostatnich 2 dni do najmniej popularnych godzin należy m.in. godzina 14.00.

Kolejnym krokiem naszej analizy będzie otworzenie w nowej zakładce strony, dla której chcemy sprawdzić poprawność zliczania się danych w Google Analytics. To tutaj będziesz wykonywać działania takie jak pobranie dokumentu czy …czytaj więcej