Jaki wybrać cel reklamy na Facebooku? – dostępne opcje

Kategorie celów na Facebooku

Jeżeli zaczynasz korzystać z reklam na Facebooku, możesz uznać, że są przytłaczające i niezrozumiałe ze względu na ich mnogość. Dlatego w tym wpisie postaram się dokładnie odpowiedzieć na pytanie, jaki wybrać cel reklamy na Facebooku, żeby jak najlepiej pasował do Twoich wymagań.

Użytkownicy, którzy pierwszy raz zaczynają swoją przygodę z menadżerem reklam na Facebooku, często natrafiają na pierwszą przeszkodę zaraz przy konfiguracji.

Niestety najczęściej wybierają opcję pozyskiwania polubień dla swojego strony, co niejednokrotnie nie jest nawet ich celem marketingowym, przez co tracą swój budżet.

Jeżeli chcesz generować lepsze wyniki dla swoich reklam na Facebooku, musisz poświęcić odrobinę czasu na to, żeby zrozumieć, co oznacza każdy z celów.

Wobec tego, jaki wybrać cel reklamy na Facebooku i co one tak naprawdę oznaczają?

Lista celów reklamowych na Facebooku

Facebook rozdziela cele na trzy kategorie, a każda z nich ma za zadanie osiągnąć co innego:

  • Świadomość. Zadaniem tej kategorii jest wzbudzenie zainteresowania tym, co masz do zaoferowania jako firma w internecie.
  • Działania. Warto postawić na ten typ reklamy wtedy, gdy chcemy dotrzeć do osób, które są zainteresowane tym, co oferujesz. Wobec tego osoby, do których będziesz kierować tę reklamę, prawdopodobnie będą częściej się angażować lub ewentualnie będą chciały dowiedzieć się więcej na temat Twojej oferty.
  • Konwersja. Wybieramy tę …czytaj więcej