GIndex.me – test platformy indeksującej linki w Google

screen1

W SEOsklep24.pl lubimy testować nowe rozwiązania z polskiej i zagranicznej areny SEO. Zwłaszcza, gdy narzędzia bezpośrednio dotyczą tak ważnych zagadnień, jak zdobywanie czy indeksowanie linków wspomagających pozycjonowanie witryn w Google.

Tym razem postanowiliśmy przetestować polską platformę indeksującą linki GIndex.me autorstwa Adama Piersy. Jesteście ciekawi wyników? Zapraszamy do lektury!

Indeksacja – czym i po co jest?

Zanim przejdziemy do crem dela crem, przypomnijmy, czym jest indeksacja linków. Nie wszyscy wiedzą, że samo zdobycie odnośnika kierującego do pozycjonowanej strony to nie koniec pracy nad linkiem. Co więcej, aby dodany link działał i faktycznie przynosił korzyści dla pozycjonowanego portalu, należy zadbać, aby robot Google znalazł odnośnik i zaliczył go do profilu linkowego naszej witryny. Niestety roboty indeksujące nie są idealne, czasami pomijają dodane na stronie linki. Taka sytuacja zazwyczaj ma miejsce, gdy link znajduje się na nowo powstałej podstronie lub jest zamieszczony na portalu, który jest mocno rozbudowany wewnętrznie i robot najzwyczajniej w świecie nie dociera do stworzonego przez nas linku (lub dotarcie i zaindeksowanie odnośnika zajmie mu zbyt dużą ilość czasu).

Skutkiem braku indeksacji jest brak znaczenia pozyskanego linka dla pozycjonowanej strony – link istnieje, ale jest pomijany w ogólnym profilu linkowym i co najgorsze – nie wpływa na wzrost pozycji strony. Dlatego w SEOsklep24.pl zawsze …czytaj więcej