Relacja z Google Developer Days Europe 2017

5 i 6 września Kraków gościł europejską edycję konferencji Google Developer Days, nazywanej nieoficjalnie „małym I/O”. Jako członek programu Google Partners nasza Agencja otrzymała zaproszenie na tą prestiżową imprezę i 6 września miałem okazję przez cały dzień uczestniczyć w sesjach i warsztatach odbywających na terenie ICE Kraków.

Jako jedna z dwóch odbywających się w tym roku konferencji Google Developer Days, krakowska edycja zgromadziła prawie 2500 programistów z całego świata. Przez dwa dni mogli oni uczestniczyć w sesjach technicznych odbywających się na dwóch salach audytoryjnych, doskonalić swoje umiejętności podczas warsztatów, a także spotykać się i wymieniać doświadczenia z kolegami po fachu oraz porozmawiać z pracownikami Google.

Tematyka konferencji obejmowała cały przekrój rozwiązań i technologii rozwijanych przez Google, od Analytics i G Suite, przez technologie mobilne i Internet Rzeczy, aż po Cloud Computing i uczenie maszynowe.

Mimo to patrząc na program imprezy wyraźnie było widać, na jakie tematy Google chce szczególnie zwrócić uwagę developerów:

Mobile Web i Progressive Web Apps

Już pierwsza sesja, odbywająca się w głównym audytorium, zaraz po otwierającym konferencję Keynote, dotyczyła Progressive Web Apps. W skrócie można określić je jako kombinację stron internetowych oraz aplikacji mobilnych, otwierającą przed twórcami stron zupełnie nowe możliwości.

Strony, które zostały stworzone jako PWA mają na ekranie telefonu swoją …czytaj więcej