Sposoby na zwiększenie CTR linków – 8 ogólnych zasad

CTR (z ang. click through rate), czyli współczynnik klikalności. Procentowa wartość liczby kliknięć linku, do liczby jego wyświetleń. Czyli np. jeśli 100 użytkowników zobaczy Twoją stronę i 5 z nich kliknie link, to możemy stwierdzić, że CTR tego przycisku wynosi 5%.

Swego czasu napisaliśmy o tym, jak bezpośrednio zwiększyć klikalność w wynikach wyszukiwania. Wpis ten odnosił się do porad, dzięki którym uzyskamy większą liczbę kliknięć w wyszukiwarce.

Tym razem podejdziemy do problemu znacznie szerzej i zajmiemy się ogólnie zwiększeniem CTR linków. Wszelkich linków. Zarówno tych zamieszczanych na stronach internetowych, w kampaniach promocyjnych, w mediach społecznościowych, jak i w mailingu.

Co prawda, każda z wymienionych dziedzin posiada swoją specyfikę i jest zgoła odmienna, lecz obowiązują pewne ogólne zasady, które pozwalają przedstawić kilka wspólnych porad, wpływających na zwiększenie CTR linków.

Sprawdźmy więc, co warto wiedzieć i jakich praktyk trzymać się na co dzień, aby zamieszczane linki miały jakikolwiek odzew. Warte podkreślenia jest to, że poniższe wskazówki są bardzo łatwe w przyswojeniu oraz w ich późniejszym stosowaniu.

Zwiększenie CTR linków – 8 ogólnych wskazówek

W klikalności linków chodzi przede wszystkim o zaufanie. Użytkownicy nie zaczną klikać w każdy napotkany link, jaki zobaczą. Zanim podejmą taką akcję, muszą w głównej mierze zaufać temu odnośnikowi i być pewnymi, że po …czytaj więcej