Jak wpłynąć na CTR przy pomocy obrazów? – 9 sposobów

Maskotka Dr Tusz Rudy

Można (nieco poetycko) stwierdzić, iż obraz wyraża więcej, niż tysiąc słów. Choć takie hasło brzmi nieco górnolotnie, to kryje się w nim sporo prawdy.

Użytkownicy, przeglądając internet, bardzo często sugerują się obrazami w kontekście podejmowania różnych decyzji. Adekwatna ikona, fantastyczna fotografia, ujęcie danego produktu z wielu perspektyw – wszystko to może przekonać nas do skorzystania z jakiejś okazji.

Tekst ten traktuje o tym, jak wpłynąć na CTR przy pomocy obrazów – mówiąc inaczej, da się zwiększyć klikalność różnych elementów poprzez odpowiedni dobór towarzyszących im grafik.

Sprawdź zatem 9 porad, które pomogą Ci właściwie dopasować obrazy na Twojej stronie internetowej tak, aby były przydatne Twoim odwiedzającym.

Jak wpłynąć na CTR przy pomocy obrazów? – 9 wskazówek

1. Liczy się miejsce.

W artykule o tym, jak zoptymalizować landing page, wspomniałem, że umiejscowienie różnych elementów ma znaczenie. Nie inaczej jest z obrazami.

Źródło: Melyssa Griffin.

Powyższy przykład jest bardzo znamienny. Melyssa Griffin zamieściła na swojej stronie internetowej zdjęcie, na którym pokazuje samą siebie. Zauważ, że jej wzrok zwrócony jest w Twoją prawą stronę.

Nie dzieje się to bez powodu. Twój wzrok ma podążyć za jej ścieżką i „wylądować” po prawej stronie, czyli tam, gdzie znajduje się wielki przycisk służący do skorzystania z jej biblioteki materiałów.

To właśnie jest celem jej strony …czytaj więcej