5 sposobów na wykorzystanie marketing automation w Twojej firmie

Chcąc pozyskiwać klientów przez Internet, musisz posiadać plan działania. Obecnie bardzo rzadko zdarza się sytuacja, w której internauta zaraz po wejściu na stronę dokonuje na niej konwersji. Wynika to z tego, że większość osób robi coś równolegle (np. przegląda stronę konkurencji), jest rozproszona innymi mediami. Właśnie z tego powodu powinieneś się zastanowić nad tym, co zrobić, aby wyciągnąć jak najwięcej z ruchu, który dociera na Twoją stronę, np.: zbieraj adresy e-mail czy też numery telefonu odwiedzających i w ten sposób uzyskuj mikrokonwersje, które na dalszym etapie promocji mogą prowadzić do sprzedaży. Na przeciw wychodzą tu narzędzia automatyzujące marketing.

Poniżej przedstawiam 5 rzeczy, które możesz zrobić na swojej stronie, wykorzystując Marketing Automation. Dzięki tym informacjom będziesz mógł zwiększyć konwersje lub pozyskać dane użytkowników Twojej strony, aby pozostać z nimi w kontakcie.

1. Formularze

Celem Marketing Automation jest zbieranie danych na temat użytkowników strony www, aby móc je wykorzystać na kolejnych etapach działań marketingowych.

Najlepiej jest posiadać adres e-mail lub telefon użytkownika, po to aby móc się z nim kontaktować. Jeżeli dodatkowo taki internauta będzie miał na swoim komputerze zapisane „ciasteczko” z Twojego oprogramowania Marketing Automation, będziesz mógł śledzić poczynania tej osoby na stronie www. Da Ci to możliwość przygotowania spersonalizowanej oferty na podstawie …czytaj więcej