Przykłady landing page wraz z analizą – 10 propozycji

Przykłady landing page - Slack

Strona docelowa (z ang. landing page) charakteryzuje się przede wszystkim tym, że ma generować możliwie najwięcej klientów / zapytań.

Są one tworzone w taki sposób, aby szybko i skutecznie przekonać odbiorcę do skorzystania z oferty oraz wykonania określonej akcji (najczęściej rejestracji, próby kontaktu lub skorzystania z oferty).

Oczywiście nie ma jednej recepty na to, jak tego dokonać, jednak są pewne przesłanki, które sugerują, jakich elementów należy używać oraz jak je przedstawiać, aby stworzyć skuteczny landing page.

Na łamach naszego bloga pisaliśmy już o tym, jak zwiększyć konwersję landingu, aby jego efektywność była znacznie większa. Tym razem zwrócimy uwagę na liczne przykłady landing page, aby sprawdzić, jak inne marki starają się przekonać odbiorców do siebie.

Ponadto każdy z zaprezentowanych przykładów poddany będzie krótkiej analizie, pokazującej mocne, jak i słabsze aspekty danej strony, które można poprawić bądź dopracować.

Oczywiście analizę należy potraktować wyłącznie jako sugestię. Prawdziwie rzetelną ocenę skuteczności strony docelowej należy mierzyć na podstawie zgromadzonych danych (mapy ciepła, liczba odwiedzin, CTR linków, testy A/B itp.). Niemniej jednak jest to doskonała baza do ogólnego rozeznania w tej sprawie oraz przede wszystkim dyskusji.

Prezentowane przykłady landing page i ich zrzuty ekranu nie zawsze są zaprezentowane w całości, szczególnie gdy dana strona jest dłuższa.

Przykłady landing page, …czytaj więcej