Jak formatować treść wpisów blogowych? – 10 wskazówek

LanguageTool - sprawdzanie pisowni

Pomyśl – czy chętnie czytałbyś na blogach artykuły, które byłyby jednolitym blokiem tekstu? Zakładam, że nie. Treść zaserwowana nam w takiej postaci jest po prostu nudna i trudna do przebrnięcia przez nią.

Dlatego też potrzebne są różnego rodzaju przerywniki, wzbogacające tekst i sprawiające, że jest on dla nas zdecydowanie bardziej atrakcyjny wizualnie.

Istnieją pewne dobre praktyki, których warto jest się trzymać w kontekście dodawania nowych wpisów blogowych. Poznasz je w tym tekście.

Pamiętaj o tym, że artykuł ten dotyczy tego, jak formatować treść wpisów blogowych pod kątem wizualnym. Będę starał się nie poruszać kwestii SEO – jeżeli interesuje Cię ten temat, koniecznie przeczytaj artykuł Bartłomieja Kiljana o optymalizacji wpisów blogowych pod kątem SEO.

Zapraszam do lektury.

Jak formatować treść wpisów blogowych, aby były przyjemne dla oka?

1. Poprawiaj błędy.

Błędy w tekstach świadczą tylko i wyłącznie o niechlujstwie. Owszem, raz na jakiś czas może zdarzyć się literówka, ale nagminne występowanie błędów innego rodzaju nie jest zbyt zachęcające.

Tym bardziej że obecnie mamy dostęp do wielu narzędzi, które przynajmniej w pewnym stopniu sprawdzają naszą pisownię. Mamy choćby słowniki w przeglądarkach czy też odpowiednie funkcje w popularnych edytorach tekstu.

Często zdarza mi się korzystać z tego narzędzia:

Mowa o LanguageTool, czyli usłudze, o której szerzej wspomniałem w tekście na temat …czytaj więcej