Intencje użytkowników w wyszukiwarce – jak trafić do grupy docelowej?

Intencje użytkowników w wyszukiwarce i ich zrozumienie są głównym czynnikiem optymalizacji konwersji (CRO) oraz dotarcia do odpowiedniej grupy docelowej.

Od paru lat badanie i odczytywanie zamiarów użytkowników jest również częścią dobrej strategii pozycjonowania.

Dlatego warto wcześniej rozeznać się w słowach kluczowych, żeby wysiłki marketingowe mogły przynieść zamierzone cele.

Niestety, lecz wiele początkujących stron i sklepów internetowych, mających na celu sprzedaż i promowanie marki, nie bierze pod uwagę badań nad słowami kluczowymi i odstawia intencje użytkowników w wyszukiwarce na drugi plan.

Co oczywiście przenosi się bezpośrednio na gorsze wyniki i stratę pieniędzy. Wiedz, że poprawne odczytanie intencji użytkowników może poprawić Twój content marketing, zapewnić lepsze współczynniki konwersji, kliknięć, sprzedaży oraz leadów.

Czym są intencje użytkowników w wyszukiwarce?

Intencje użytkowników w wyszukiwarce opisują to, czego szuka użytkownik. Wykraczają poza ramy sztywnych słów kluczowych, które w erze wysoko rozwiniętych algorytmów semantycznych są tylko słowami.

Intencje użytkowników to tak naprawdę strony internetowe z odpowiednią zawartością, do których docierasz, wpisując słowo kluczowe w wyszukiwarkę.

Aktualnie intencje użytkowników możemy podzielić na trzy kategorie:

  1. Nawigacja. Użytkownik stara się dostać do określonej strony internetowej za pomocą wyszukiwarki, ale nie zna jej konkretnego adresu URL. W tym celu najczęściej wykorzystuje hasła związane z marką. Z punktu widzenia pozycjonowania, takie intencje mają niską wartość, …czytaj więcej