Jak zrobić infografikę? – 6 narzędzi wraz z listą kroków do wykonania

Jak zrobić infografikę z Visme?

Infografiki stale zyskują na popularności, stając się jedną z bardziej atrakcyjnych form prezentacji danych dla użytkownika. Są chwytliwe, przykuwają uwagę oraz przede wszystkim pozwalają zebrać wiele informacji w przyjaznej dla odbiorców formie.

Ponadto taka forma treści odnosi znacznie lepsze wyniki w mediach społecznościowych, aniżeli tradycyjne wpisy oraz treści czytane. Jest więc doskonałą formą, aby stać się tzw. treścią viralną. Dlatego też coraz częściej widuje się wszelkie infografiki przedstawiające różne dane.

Ponadto aktualnie nie trzeba się martwić o to, jak zrobić infografikę, ponieważ jest tyle dostępnych różnych narzędzi, że praktycznie nie trzeba być wyspecjalizowanym grafikiem, aby stworzyć atrakcyjnie wizualną treść. Sprawdźmy zatem dostępne narzędzia oraz kroki ku temu, aby wykonać własną infografikę.

Jak zrobić infografikę? – pomocne kroki oraz dostępne narzędzia

1. Wybór tematu.

Oczywiście pierwszy etap to wybór adekwatnego tematu, który przyciągnie uwagę i zaciekawi odbiorców. Oczywiste jest, że muszą to być materiały, które można łatwo ubrać w liczby i przedstawić je tym samym za pomocą wykresów, tabel, procesów czy nawet map.

Warto również w tym miejscu zastanowić się nad celem i zamierzonym efektem, który chcemy przedstawić. Dlaczego tworzysz infografikę? Co chcesz przekazać odbiorcom? Jakie zagadnienie chcesz poruszyć? Odpowiedzi na takie pytania pozwalają lepiej zabrać się do głównej pracy.

2. Zebranie danych.

Kolejnym krokiem jest zgromadzenie danych w …czytaj więcej