Nowinki SEO i Content Marketingowe 11/2017

Gotowi na kolejną porcję nowinek ze świata SEO i Content Marketingu? W tym miesiącu m.in. o nieśmiałych próbach wdrożenia mobile-first index, zastosowaniu hreflangów czy inspiracjach przy tworzeniu chwytliwych nagłówków.

Nowinki SEO

Początek wdrażania mobile-first index

Google rozpoczęło wdrażanie mobile-first index – takiej informacji udzielił Gary Illyes na konferencji SMX. Na razie dotyczy to tylko części stron. Jak zapewnił Illyes, nie ma powodów do obaw, ponieważ Google nadal testuje indeks promujący strony dostosowane do urządzeń mobilnych i zamierza wprowadzać go niezwykle powoli. Więcej o testowaniu mobile-first index można przeczytać tutaj.

Hreflangi – 10 najczęstszych błędów

Platforma Searchmetrics udostępniła webinar poświęcony hreflangom i typowym błędom związanym z ich stosowaniem. Nieprawidłowe kody językowe, używanie względnych adresów URL czy brak linków z potwierdzeniem to tylko niektóre problemy dotyczące implementacji hreflangów. Podsumowanie przygotowane przez Searchmetrics można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=VWXa1CRlAlA&feature=youtu.be.

Bonusem jest playlista ułatwiająca zapamiętanie najczęstszych pomyłek: https://open.spotify.com/user/chilimaera/playlist/3QHPadnMZgU1Cf6syfXhTK.

Zmiana geolokalizacji wyników wyszukiwania

Google zmieniło geolokalizację wyników i zaczęło brać pod uwagę nie domenę krajową, lecz lokalne IP. Oznacza to, że wyniki wyszukiwania będą dostarczane według kraju, w którym znajduje się szukający, a nie według końcówki nazwy domeny danego kraju. Decyzja ta uargumentowana jest tym, że jedno na pięć …czytaj więcej