Konferencja Akademia Marketingu – Obsługa Klienta w Internecie

W dniach 8-9 listopada miałem przyjemność brać udział w szkoleniach Akademii Marketingu w Krakowie. Tematem przewodnim konferencji w tej edycji była „Obsługa Klienta w Internecie”.

Dzień 1.
W pierwszym dniu organizatorzy przygotowali 4 bloki tematyczne: „Badania”, „Analiza”, „E-Commerce” oraz „Kreacja i Technologia”. Na samym początku przybyłych gości przywitał Grzegorz Miłkowski, pomysłodawca i współorganizator konferencji, prezes zarządu agencji ContentHouse.

Badania

Jako pierwszy przed zgromadzonymi gośćmi wystąpił Michał Zajdel ekonomista i socjolog, który doświadczenie zdobywał w GFK Polonia i Millward Brown. Omówił on zmieniają się trendy w Internecie oraz przedstawił podział społeczeństwa na poszczególne generacje. Michał zwrócił uwagę na intensyfikację relacji marek z klientami, firmy starają się wychodzić po za swoją branżę, zaznaczać swoją obecność w wielu różnych sektorach lub z wielu różnych sektorów czerpać inspirację. Zauważa, że „Slow Life” jest w modzie i coraz więcej konsumentów chce móc uciec na chwilę od wszystkich otaczających ich na co dzień sygnałów by móc się odpowiednio zrelaksować i zregenerować. Przeważającym trendem na rynku jest upraszczanie i bezobsługowość serwowanych rozwiązań, konsumenci są coraz to bardziej „leniwi”, jednocześnie oczekują szybkich odpowiedzi na zapytania – co na pewno powoduje potrzebę automatyzacji kontaktu z klientem np. przy pomocy botów. W opinii Michała Zajdela klienci z roku na rok wydają mądrzej …czytaj więcej