Łączenie elementów SEO z user experience – 8 porad

Okruszki - breadcrumbs

W swoich tekstach wręcz do znudzenia powtarzam, iż strona internetowa ma podobać się nie właścicielowi, a potencjalnym odwiedzającym. To właśnie ich poziom zadowolenia świadczy o tym, czy dany serwis będzie odnosił sukcesy i realizował zamierzone cele.

Być może dla niektórych brzmi to brutalnie, jednak właśnie taki jest stan rzeczy. Co innego w przypadku, gdy ktoś np. prowadzi bloga tylko i wyłącznie dla siebie, pisząc teksty „do szuflady”. Jednak artykuł ten nie traktuje o tego typu sytuacjach.

Pomyśl – czy użytkownicy to jedyny „typ” odwiedzających Twoją stronę internetową?

Nie. Robią to także roboty wyszukiwarek. Dogłębnie analizują Twój serwis, by cyklicznie nadawać mu nowe „łatki” w postaci określania stopnia widoczności na konkretne słowa kluczowe wśród wyników wyszukiwania.

Dlatego też bardzo istotne jest umiejętne łączenie elementów SEO z user experience. Wszystko po to, aby zadowolić nie tylko samych użytkowników, ale także wspomniane roboty wyszukiwarek.

Innymi słowy – atrakcyjny wygląd, przejrzysta konstrukcja oraz intuicyjna obsługa to jedno, zaś drugie stanowi właściwa budowa witryny od strony kodu.

Zobacz zatem, jak przebiega odpowiednie łączenie elementów SEO z user experience.

Łączenie elementów SEO z user experience – 8 wskazówek

1. Dopasuj wygląd nagłówków do ich poziomu istotności.

Przyjęło się, iż dobrze jest mieć na każdej podstronie jeden nagłówek H1, a także kilka H2 oraz H3.

Rolą …czytaj więcej