Bezpieczeństwo, mobile i dane behawioralne, czyli sposób na to, jak być trendy dla wyszukiwarki w 2018 roku

Wielkimi krokami zbliża się do nas kolejny, ekscytujący rok w świecie SEO. Czy w naszej pracy zmieni się wiele? Co szykuje dla nas Google? Na co będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę, aby nasi klienci pozostali w ścisłej czołówce organicznych wyszukań? Zanim jednak spojrzymy w gwiazdy i dowiemy się, co przyniesie nam kolejny rok, spójrzmy w karty historii przeglądarki i podsumujmy to, co stało się w roku 2017.

Aktualizacje algorytmu Google w 2017 roku

W 2017 roku mieliśmy do czynienia z kilkoma aktualizacjami w wynikach wyszukiwania. Początek roku przyniósł zapowiedzianą już wcześniej informację o karaniu stron za przeładowanie reklamami typu pop-up czy innymi formatami, które utrudniają dostęp do treści dla użytkowników mobilnych.
W lutym zauważono dosyć mocne wahania spowodowane niepotwierdzonymi przez pracowników Google zmianami w algorytmie. W informacjach od webmasterów i po analizie stron, które ucierpiały, można było wyciągnąć wnioski, że zmiana dotyczyła raczej jakości serwisów i treści niż linków.
Następną zmianą, która obiła się szerokim echem była aktualizacja o nazwie „Fred”. Gary Illyes zakomunikował, że każdy update od teraz będzie tak się nazywał :

Oczywiście te słowa trzeba traktować z dystansem. Ten, kto miał szczęście poznać Gary’ego, bądź słuchać jego wypowiedzi z pewnością zauważył, że ma on tendencje do używania sarkastycznego języka.
W kolejnych …czytaj więcej