Jak pozyskać klientów dzięki stronie internetowej? – poradnik

W obecnych czasach strona internetowa odgrywa niebagatelną rolę w funkcjonowaniu danej marki. Samo jej posiadanie pozwala poszerzyć horyzonty oraz otworzyć nowe możliwości. Można na niej prezentować ofertę, dotychczasową działalność w branży, czy też tworzyć treści blogowe dla czytelników. Zatem może stanowić doskonałe źródło nowych klientów.

Sprawdź, jak pozyskać klientów dzięki stronie oraz jak generować więcej zapytań od odwiedzających odbiorców.

Jak pozyskać klientów dzięki stronie internetowej? – 9 wskazówek

1. Zachęcenie samą stroną.

W kontekście pozyskania klienta dużą rolę odgrywa sama prezencja strony. To, jak przedstawiamy markę w internecie, świadczy poniekąd o samej firmie.

Oczywiste jest, że przyjemniejsza w odbiorze oraz bardziej zachęcająca strona sprzyja nawiązaniu współpracy. Tym bardziej że często polegamy na naszych odczuciach wizualnych. Szybko potrafimy ocenić, czy nowo poznana osoba przypadnie nam do gustu, czy jednak coś w niej nam się nie podoba.

Identycznie jest w internecie. Już po kilku sekundach użytkownik potrafi ocenić, czy strona jest dla niego przyjemna i czy będzie kontynuował jej przeglądanie, czy jednak szybko ją opuści. Logiczne jest więc to, że aby przekonać do siebie potencjalnego klienta, należy zatrzymać użytkownika na dłużej niż tylko na kilka sekund.

Tak więc wszystko zaczyna się o samej prezencji strony. Zgrabna, nowoczesna, intuicyjna oraz przejrzysta strona to podstawa jakichkolwiek dywagacji na temat pozyskiwania dzięki …czytaj więcej