Dobre praktyki na stronach internetowych – 12 szybkich porad

Nie da się zaprzeczyć temu, że każda strona internetowa jest inna. Jednakże w ciągu ostatnich lat wykrystalizowały się pewne tendencje, schematy oraz zwyczaje, które dobrze jest mieć na uwadze podczas projektowania stron internetowych.

Użytkownicy są przyzwyczajeni do sprawdzonych rozwiązań. Owszem, można czasem „kombinować” i stawiać na innowacyjne elementy, jednak bez przesady. Po prostu nie lubimy za bardzo zmian – tak już mamy.

Istnieją zatem pewne dobre praktyki na stronach internetowych, których dobrze jest się trzymać. Wprowadzają one ład i porządek w serwisach, serwując użytkownikom sprawdzone rozwiązania.

Zobacz, jakie dobre praktyki na stronach internetowych możesz wykorzystać we własnym serwisie. Poniżej znajdziesz listę dwunastu z nich.

Jakie są dobre praktyki na stronach internetowych? – 12 wskazówek

1. Ustal cel.

Strona po prostu musi mieć swój cel.

Przykładowe to chociażby sprzedaż produktu (tudzież produktów), chęć namówienia użytkowników do pobrania e-booka, przedstawienie oferty i zachęta do kontaktu z firmą itp.

Prezentuj cel, aby użytkownicy po prostu wiedzieli, co mają robić na stronie. Kieruj ich uwagę umiejętnie z sekcji do sekcji, posługując się przy okazji przyciskami CTA. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której użytkownik, będąc na danej podstronie, nie będzie wiedział, co ma zrobić dalej.

Każdy kolejny krok powinien być oczywisty. To Tobie zależy na realizacji celu przez odwiedzających, zatem pomagaj …czytaj więcej