Branża ecommerce – jak przygotować się na Święta Bożego Narodzenia 2017?

branża ecommerce - działania przed Bożym Narodzeniem

Święta Bożego Narodzenia już za pasem, a branża ecommerce sezon sprzedażowy rozpoczęła już wraz z początkiem listopada. Wyprzedażowe wydarzenia takie jak Black Friday, Cyber Monday, czy Mikołajki zwiastują okres wielkich zakupów online. Aby przygotować się na wszystkie okoliczności i sprawić, że Twój sklep będzie bardziej widoczny w sieci zapoznaj się z naszym przedświątecznym poradnikiem. Pomożemy Ci zwiększyć ruch i zyskać wartościową konwersję.

Zaplanuj strategię marketingową

Na początek sprawdź historię działań marketingowych i zysków sprzedażowych z zeszłego roku. Wykorzystaj wiedzę na temat Twoich błędów i sukcesów na swoją korzyść. Popraw zeszłoroczne wpadki i postaraj się zaskoczyć swoich lojalnych klientów tak, aby zauważyli Twoje starania. Zarówno Twoja strona internetowa, jak i pozostałe kanały social media muszą być gotowe na start świątecznych promocji w branży ecommerce.

Przygotowanie pełnej kampanii świątecznej rozpocznij od tematu – czy będzie to kod zniżkowy, czy specjalne oferty cenowe dotyczące wybranej grupy produktów, czy może coś jeszcze innego. Osoby odpowiedzialne za marketing powinny opracować chwytliwe hasło reklamowe, które będzie powtarzać się na Twoich wszystkich platformach do komunikacji z klientami. Podobnie z szatą graficzną świątecznych banerów, które posłużą do postów na Facebooka, Google, newslettera i wielu innych. Ważne jest, aby zaplanować posty i publikacje w odstępach czasowych. #wiemyjak

Na …czytaj więcej