Reklamy na Amazon – docieraj do zagranicznych klientów

Reklamy Amazon

Reklamujesz się w AdWords, na Facebooku i próbujesz dotrzeć do jak największej ilości klientów?
Amazon oferuje sprzedawcom możliwość zaprezentowania swoich produktów i zwiększenia ich możliwości na rynku dzięki różnorodnym funkcjom. Jeśli planujesz sprzedawać lub sprzedajesz swoje produkty za granicą, to coś dla Ciebie.

Amazon Seller Central

Amazon oferuje dostęp do swoich serwisów po uprzednim zarejestrowaniu konta w systemie Amazon Seller Central. Przy rejestracji konta na Europę dostępne są wszystkie europejskie serwisy Amazona – Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Niemcy i Włochy. Można wybrać wszystkie rynki i języki lub skupić się tylko na jednym.

Reklamy, określane także jako Amazon Sponsored Products, opierają się na aukcjach. Sprzedawca licytuje określoną kwotę za słowo kluczowe, w przypadku którego chce, aby pojawiła się jego reklama. To oznacza, że produkt z najwyższą stawką pojawi się na pierwszej pozycji w wynikach wyszukiwania Amazon, druga najwyższa oferta pojawi się na drugiej pozycji itd. Po wygranej aukcji, reklama graficzna z produktem wyświetla się w wynikach wyszukiwania nad wynikami organicznymi.

Reklamy Amazon

Sprzedawca sam określa, jakie produkty mają być promowane a w przypadku wyczerpania zapasów produktu, reklama automatycznie jest wstrzymywana. Płatność za taką reklamę jest typu …czytaj więcej