6 powodów dla których warto robić kampanie sezonowe

W DevaGroup wypracowaliśmy własny kalendarz marketera, który staramy wdrażać u naszych klientów. To bardzo ważne, aby kampanie sezonowe przygotować znacznie wcześniej, zaplanować je i wykonać wzorowo, aby gorący dotyczył już tylko realizacji zamówień. Kampanie w sezonie świątecznym przygotowywaliśmy już od października, ale to nie tylko sezon Świąt jest ważnym okresem dla biznesu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu, a poniżej prezentujemy listę argumentów za tym, aby prowadzić kampanie sezonowe.

  1. Reklamy, które odnoszą do bieżących wydarzeń potrafią mocno się wyróżnić na tle innych nudnych stałych reklam konkurencji. Niektóre takie ulepszenia powodowały zmianę współczynnika CTR o kilka punktów procentowych. Ponieważ przewidywalny współczynnik klikalności to składowa Wyniku Jakości, który znów jest elementem Rankingu Reklamy to łatwo można dostrzec, że lepiej klikające się reklamy mogą obniżyć koszt kampanii. Pamiętaj tylko o tym, żeby reklama nadal przyciągała tylko odpowiednich użytkowników.
  2. Szukamy aktywnie okazji. Promocje powodują zwiększenie sumy koszyka zakupowego oraz więcej zakupów podejmowanych pod wpływem chwili. Promocje i ograniczenie czasowe powodują często zauważalny wzrost zakupów w segmencie mobile. Można śmiało powiedzieć, że konsumenci wręcz spodziewają się promocji.
  3. To doskonała okazja do odświeżenia reklam graficznych. Życzenia, podziękowania czy przypomnienia ( o Dniu Matki) w kontekście naszej marki pozwolą ją lepiej zapamiętać i … zapamiętać samą markę jako lepszą. …czytaj więcej