Promocja nowej strony przez zwiększenie liczby odwiedzin

Budowa nowej strony internetowej to dopiero początek wirtualnej podróży w kierunku sukcesu.

Po uruchomieniu świeżego serwisu praktycznie tylko najbliższe osoby są świadome jego istnienia. To jednak zdecydowanie za mało, aby czerpać jakiekolwiek korzyści z posiadania strony internetowej. Dlatego trzeba docierać do nowych użytkowników i zwiększać liczbę jej odsłon.

Chcę podzielić się z Tobą kilkoma sposobami na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Sprawdź, w jakim kierunku może odbywać się promocja nowej strony internetowej.

Promocja nowej strony internetowej – 9 sposobów na zwiększenie ruchu

1. Pozycjonowanie.

Wyszukiwarka internetowa to podstawowe miejsce, z którego powinni trafiać do Ciebie użytkownicy. Bez zadbania o ten aspekt, pozostałe działania nie będą na tyle efektywne lub będą często wymuszać sięganie po inne płatne rozwiązania. Także prędzej czy później pozycjonowanie strony jest konieczne. Nie tylko, aby strona pokazywała się na frazy związane z marką, ale przede wszystkim na pozostałe słowa kluczowe powiązane z daną branżą.

Ponadto w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, można skupić się na początek jedynie na lokalnym rynku, by spróbować zdominować ten sektor.

2. Blog i jego możliwości.

Świetnym sposobem już na początek jest prowadzenie bloga, który ma wiele zalet. Przede wszystkim angażuje odbiorców i jest źródłem częstych rewizyt strony. Otwiera drogę na nowe możliwości pod kątem pozycjonowania – użytkownicy mogą trafić …czytaj więcej