8 powodów, ze względu na które nie warto pozycjonować strony w 2018 roku

Może Ci się wydawać, że ten tytuł jest dosyć dziwny jak na to, że jego autorem jest prezes firmy specjalizującej się między innymi w SEO, mimo to przeczytaj proszę do końca.

Działam w branży SEO od 2004 roku, pracowałem nad pozycjonowaniem setek firm. Przez ten czas zaszło bardzo wiele zmian, choć czasem odnoszę wrażenie, że część naszych przedsiębiorców mentalnie została na początku lat 2000 – niestety, niektóre firmy konkurencyjne też. Czy naprawdę nadal jest tak, że przedsiębiorca zakładając firmę, załatwia sprawy w Urzędzie Miasta, następnie w Skarbowym, ZUS-ie, a potem pierwsze co robi, to od razu udaje się do firmy tworzącej strony internetowe, a na drugim miejscu do firmy pozycjonującej? I to dlaczego? Bo tak się robi?

STOP! Zanim wejdziesz w temat pozycjonowania, czy jakiejkolwiek reklamy, powinieneś najpierw wszystko szczegółowo przemyśleć. Czy SEO jest zawsze działaniem niezbędnym? Kiedy i dlaczego nie brać pod uwagę pozycjonowania, skoro w Google jest 98% polskich internautów i na pewno jest tam nasza grupa docelowa?

1) Wygląd wyników wyszukiwania

Wpisz proszę w Google dowolne słowo kluczowe i przejrzyj wyniki wyszukiwania. Poniżej kilka zrzutów ekranu wyszukiwarki Google dla przypadkowo dobranych fraz – niekoniecznie najbardziej konkurencyjnych. Zrzuty ekranu zrobiłem celowo na rozdzielczości 1900 px.

<img src="https://www.silence.pl/cnt/upld/2018/01/screen-540×409.png" alt="" width="540" height="409" srcset="https://www.silence.pl/cnt/upld/2018/01/screen-540×409.png 540w, …czytaj więcej