Jak wykorzystać dane o konkurencji do optymalizacji kampanii reklamowej?

optymalizacja kampanii

W jaki sposób możemy wykorzystać dane o prowadzonych działaniach konkurencji do poprawienia skuteczności własnych działań? W jaki sposób zbierać i analizować takie dane ? Mam nadzieję, że znajdziesz dzisiaj coś, co skutecznie zastosujesz w kampaniach swoich klientów. Zapraszam do artykułu, w którym przedstawiam najważniejsze elementy analizy konkurencji stosowane w obrębie kampanii AdWords.

1. ANALIZA KAMPANII

Pierwszym elementem który wykorzystujemy w procesie analizy są kolumny dla danych Konkurencji. (Znajdziemy je klikając w Kolumny > Modyfikuj kolumny). Każdy typ kampanii posiada osobne dane o konkurencji i nie mogą być one mierzone zbiorczo. Poniżej znajdziesz podział danych z opisem oraz zastosowaniem.

SIEĆ WYSZUKIWANIA

WYSZUKIWARKA – UDZIAŁ W WYŚW. W SIECI WYSZUKIWANIA

Udział w wyświetleniach (IS) równy jest ilorazowi liczby wyświetleń do całkowitej ilości możliwych wyświetleń. Dane o udziale w wyświetleniach pozwalają nam ocenić czy poprzez zmiany wprowadzone na koncie możemy dotrzeć do większej ilości osób.
Zastosowanie: w przypadku komunikatu o ograniczonym budżecie dziennym, sprawdzimy jaką ilość wyświetleń tracimy przez ograniczony budżet. W przypadku komunikatu o zbyt niskiej stawce dla słów kluczowych bądź średniej pozycji już poniżej 2.0 prześledźmy wpływ max CPC na udział w wyświetleniach. Należy pamiętać, że dane o udziale w wyświetleniach sprawdzane są raz dziennie około godziny 22:00 czasu polskiego.

UTRATA UDZIAŁU W WYŚW. W …czytaj więcej