Jak usprawnić sklep internetowy? – 11 wskazówek

Prowadzenie sklepu internetowego nie jest łatwą sztuką. Wiele zależy od sprzedawanego produktu, cen oraz tego, w jaki sposób wygląd strony wpływa na odczucia użytkownika.

Ponadto sklep musi być aktywny oraz powinny być prowadzone różne działania promocyjne wokół samej strony. Innymi słowy, należy docierać do coraz nowszych użytkowników oraz dbać o sam serwis online.

Lecz jak usprawnić sklep internetowy, aby jego efektywność była znacznie większa, a odwiedzający użytkownicy chętniej sięgali po zakupy? Sprawdź naszą poniższą listę wskazówek.

11 sposobów na to, jak usprawnić sklep internetowy

1. Zadbaj o prezentację produktów.

Paradoksem sklepów online jest to, że prezentowanie produktu dzieli się właściwie na dwie rzeczy – zdjęcia oraz opis. Często jednak to właśnie te dwie kwestie są kompletną klapą.

Opis jest traktowany po macoszemu i zazwyczaj ma maksymalnie trzy dość oklepane zdania. Z kolei zdjęcia, a właściwie pojedyncze zdjęcie produktu, jest kiepskiej jakości.

Także, jeśli zastanawiamy się nad tym, jak usprawnić sklep internetowy, to warto przeanalizować te dwie kwestie.

Słowo potrafi sprzedać, więc opis produktu warto zaprezentować z wykorzystaniem tzw. języka korzyści – pokazanie odbiorcom, co tak naprawdę zyskają, kupując produkt u nas.

Zdjęcie z kolei przyciąga uwagę oraz pozwala zapoznać się z produktem. Upewnij się więc, że zamieszczono kilka różnych rzutów produktu oraz że jest możliwość powiększenia lub przybliżenia …czytaj więcej