Jakie będzie pozycjonowanie w 2018 roku?

Jakie będzie pozycjonowanie w 2018 roku

Osoby, które zajmują się zawodowo pozycjonowaniem stron www, ale również amatorzy, którzy robią to samodzielnie zastanawiają się nad tym, jakie będą nowe trendy w SEO w kolejnym roku i czego można się spodziewać. Okazuje się, że przede wszystkim należy się spodziewać, że rozwiną się trendy zapoczątkowane już w roku 2017. Dzięki nim, można zwiększyć wartościowy ruch na swojej stronie i przyciągnąć więcej osób.

Jak będzie wyglądało pozycjonowanie w 2018 roku?

  • Przede wszystkim, ogromną rolę będzie odgrywało wyszukiwanie mobilne. Może się nawet ono okazać bardziej istotne, niż tradycyjna forma wyszukiwania. Najnowsze badania dowodzą, że coraz większy ruch pochodzi właśnie z wyszukiwania mobilnego. Warto więc nastawić się przede wszystkim na użytkowników urządzeń mobilnych. Wyniki wyszukiwania pomiędzy wersją desktop, a mobilną już dzisiaj różnią się w bardzo znaczący sposób.
  • W roku 2018 warto zainteresować się Accelerated Mobile Pages. Jest to standard technologiczny, dzięki któremu można zwiększyć nawet czterokrotnie czas ładowania się strony www. Z pewnością ma to ogromny wpływ na utrzymanie użytkownika na danej witrynie. AMP cały czas się rozwija i Google zaczęło poświęcać technologii znacznie więcej czasu. Dobrze jest więc rozważyć jej zastosowanie.
  • W 2018 roku, linki które nie zwiększają jakości strony będą już niestety bezużyteczne. Ważnym celem będzie więc linkowanie ze stron, które są jak …czytaj więcej