Jak czerpać zyski z bloga? – 5 sposobów na monetyzację

Zacznijmy od najważniejszej zasady. Nie poddawaj się!

Budowa bloga czy strony internetowej wymaga czasu, dokładnego planu rozwoju, ciężkiej pracy oraz przede wszystkim wkładu finansowego. Dopiero wtedy dowiesz się na swoim przykładzie, jak czerpać zyski z bloga, które pozwolą Ci zrezygnować z dotychczasowej pracy lub chociaż podreperować domowy budżet.

Nasza poniższa lista sposobów na monetyzację bloga ma na celu pokazać Ci, jak wiele masz możliwości. Nie każdy punkt będzie idealny dla Twojej niszy, ale warto wypróbować wszystkie i przekonać się na własne oczy.

Kolejny raz zaznaczam – nie poddawaj się! Jeżeli jedna metoda nie działa, to po prostu przejdź do kolejnej. Aż do momentu, gdy stwierdzisz, że przynosi zadowalające wyniki.

Zaczynamy!

Jak czerpać zyski z bloga? – sprawdzone porady

1. Marketing afiliacyjny.

Tego typu marketing polega na polecaniu produktów lub usług swoim czytelnikom i odbiorcom za pomocą specjalnie przygotowanych przez reklamodawców linków, a następnie pozyskiwaniu wynegocjowanej prowizji za każdy zakup ich produktów, który pochodzi z Twojego bloga.

Prosty przykład:

Bardzo popularne w Polsce stało się polecanie produktów z Chin. Możesz dołączyć do wielu programów partnerskich powiązanych z AliExpress, GearBest itp.

Co więcej, odbiorca, który wejdzie w Twój link partnerski, wcale nie musi kupić produktu, do którego prowadzi. Wystarczy, że wejdzie przez Twój link np. na AliExpress i …czytaj więcej