Jak pisać artykuły, które sprzedają? – 5 istotnych kwestii

Szacuje się, że dziennie publikuje się blisko 2 miliony artykułów blogowych. Z pewnością da się to odczuć na co dzień, ponieważ wszelkich materiałów do czytania w internecie jest faktycznie mnóstwo. Tym bardziej teraz, kiedy marketing treści jest niesłychanie popularną formą reklamy, a prowadzenie bloga jeszcze nigdy nie miało tak „zwyczajnego” statusu.

Jednak mimo tak licznych dostępnych różnych treści, w dalszym ciągu posiadanie chociażby bloga branżowego może nakłonić użytkownika do kupna czegoś. Wystarczy tworzyć w odpowiedniej narracji materiały oraz wykorzystać kilka sprawdzonych technik, takich jak np. perswazja w copywritingu.

Odpowiedni tekst potrafi przyciągnąć odbiorcę, zaciekawić go, a przede wszystkim nakłonić do podjęcia działań. Może więc mobilizować do zakupu, czy też zachęcić do przejrzenia oferty, np. produktów w sklepie online. Jest zatem spore pole do popisu pod kątem zwiększenia sprzedaży.

Sprawdź poniższe wskazówki o tym, jak pisać artykuły, które sprzedają.

Jak pisać artykuły, które sprzedają? – 5 porad

1. Odpowiednia grupa docelowa.

Skuteczna treść trafia przede wszystkim do konkretnej grupy docelowej. Każdy artykuł powinien być od początku pisany pod założenia odbiorców. Nie da się po prostu jednym tekstem trafić do wszystkich.

Inaczej należy dobierać styl pisania pod młodsze osoby, inaczej pod starsze, a jeszcze inaczej pod konkretną grupę zawodową.

Pisząc artykuł poradnikowy o podstawach danego zagadnienia, trzeba …czytaj więcej